yükleniyor...

Sanki Artık Daha İyi

Artık bildiğiniz üzere bir çoğumuzun evlerinde İnternet olmazsa olmaz durumda. Peki internet bağlantı hızınızdan ne kadar memnunsunuz? Bana soracak olursanız ben uzun zamandır istediğim internet hızını bir türlü bulamamıştım. Ama son yaptığım sözleşme ile sanki artık daha iyi.

İki buçuk yıl kadar önce şu anki ikametime taşındığımda eve internet bağlatmak zorundaydım ve birçok hizmet sağlayıcının sitelerini dolaştım uygun kampanyalar için. Bulunduğum ilde fiber optik bağlantı hizmeti her semtte mevcut olmadığı için mecburen ADSL bağlantı tercih etmek zorunda kaldım. Çok film izleyen biri olduğumdan Digitürk paketlerini incelerken bir kampanya buldum.

Bu kampyaya göre: Digitürk bağlattığınız zaman evinize birde Superonline bağlantısı ücretsiz geliyordu ve paket ücreti yalın internet olarak 8mbit 70 TL’ye geliyordu. Paket bana makul geldi zira normal koşullarda sadece Superonline ADSL bağlattığımda yalın olarak 69 TL’ye geliyordu.

Hal böyle olunca 24 ay taahhüt yaptık ve bağlantımız yapıldı. (Digitürk hemen o gün bağlandı ancak Superonline 3 gün kadar bekletti maalesef) İnternet bağlantı hızı 8mb’e kadar olmasına rağmen Superonline, 4mbit üzerinde bağlantı veremedi ve bende belki değişiklik olur diyerekten 5 TL fazla vererek 16 mb paketine yükseltme yaptım. Böylece 10mb dolaylarında kullanmaya başladık. Ancak upload hızı her daim yerlerde süründü.

Değişiklik ve Araştırma Zamanı

Digitürk’ün attığı kazığı da şimdi anlatıyorum: Gerek kampanyayı anlatırken gerekse bağlantı kurulurken kimse bana evime Türksat Digitürk bağlantısı yapılacağından bahsetmedi. Haliyle Moviemax kanalları o tarihte Türksat’ta yoktu ve birçok kanala HD izleme paketi dahil olmasına rağmen HD olarak sahip olamadık.

Her neyse ben sabırla taahhütün bitmesini bekledim ve son 2 hafta boyunca tüm servis sağlayıcıların sitelerini yine araştırdım. Türk Telekom ile yapmış olduğum görüşmede, bulunduğum ikamette 50mbit’e kadar bağlatı hızına sahip olabileceğimi öğrendim ve tekrar sözleşme yapma üşengeçliğimden olsa gerek Superonline’ı arayıp kendilerine evimin kapasitesini anlattım. Superonline’da bana fiber bağlantı olmadan 19mb’den fazla hız alamayacağımı Türk Telekomun satış stratejisi yaptığını söyledi. Ve eğer istersem ADSL2 bağlatıyı 200GB AKN ile 50mb hız ile bağlayabileceklerini belirttiler. Ancak tekrarladılar: 19mb’den fazla bağlantı alamazmışım.

Kararımı verdim ve Superoline bağlantıyı iptal ettirerek Türk Telekom 200 GB AKN li 50MB hız paketine geçiş yaptım. Sonuç mu: Mükemmel. İlk ay faturamı da hoşgeldin demek için arkadaşlar kendileri karşılayarak güzel bir jest yaptılar ve evimdeki mevcut bağlantım şu ana kadar kullandığım en iyi bağlantı.

Görselde sizinle yapmış olduğum bir indirme hızını paylaşıyorum

sanki artık daha iyi

Bu yazı ile ilgili sormak istediklerinizi yazı altına yorum bırakarak sorabilirsiniz.

Sonraki yazılarımda görüşmek üzere.

Kullandığımız indirme programı için Internet Download Manager sayfasını görebilirsiniz.

Anasayfa

1 yorum: “Sanki Artık Daha İyi

  1. Yiğit dedi ki:

    Site tekrar yayında. Bilgisayar programları konusunda tanıtımlarını bekliyorum. Eskiden çok iyi yapıyordun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.